Candy Floss
Růžová s jemnými třpytkami, sladká jako cukrová vata.
Růžová s třpytemBarva, která se o nehet zároveň stará
Lakur je klasický lak na nehty americké značky Londontown. Nanáší se v jedné až dvou vrstvách, schne na vzduchu a lampu k němu nepotřebuješ. Kromě pigmentu je ve formuli péče kur® — řepkový a pupalkový olej, biotin, pantothenát vápenatý a vitamin E. Základ je u všech odstínů stejný, vybíráš jenom barvu.
Lesk a výdrž jdou u Lakuru směrem ke gelové manikúře, ale zůstává to klasický lak. Zaschne na vzduchu, sundáš ho běžným odlakovačem a nic se nikde nevytvrzuje. Žádná UV ani LED lampa, žádné pilování.
Ve formuli je řepkový olej, pupalkový olej, heřmánek, okurkový extrakt, biotin, pantothenát vápenatý a vitamin E. Základ je 21+ free — bez formaldehydu, toluenu, ftalátů, kafru, xylenu, ethyltosylamidu, TPHP i bisfenolu A — vegan, bez lepku a netestovaný na zvířatech.
Třpytky jsou rozptýlené v základu, takže je nemusíš nanášet zvlášť. Na nehtu se lesknou při každém pohybu ruky, a přitom zůstává hladký povrch, za který se nic nezachytává.
Cukrová vata na nehtech
Třpytky nemusí znamenat diskotéku. Candy Floss je světlá růžová s jemným třpytem, který je vidět hlavně na světle — z dálky působí jako upravená růžová, zblízka se na nehtu lesknou drobné částečky. Je hravá, ale pořád nositelná, a hodí se na jaro, na oslavy i jako jemné ozvláštnění každodenní manikúry.
Dvě tenké vrstvy, u třetí třpytky zhoustnou. Vrchní lak se u třpytivých odstínů vyplatí vždycky — srovná povrch a třpytky drží na místě.

Candy Floss je pro tebe, pokud
- Máš ráda jemné třpytky, ne hrubé glitry.
- Chceš růžovou, která je trochu sváteční.
- Hledáš lak na oslavu nebo svatbu.
- Líbí se ti hravé, romantické barvy.
Pokud třpytky nechceš vůbec, vezmi si krémovou růžovou, třeba Strawberry Milk. Pokud chceš výraznější třpyt na průsvitném podkladu, sáhni po Princess Awaits.

Rozcestník odstínů Lakur
Lakur má desítky odstínů, tady je z každé barevné skupiny výběr. Candy Floss patří do skupiny třpytky, perleť, chrom a holo. Formule je u všech stejná, liší se jenom pigment a finiš — krémový, průsvitný, třpytivý, perleťový nebo chromový.
Candy Floss právě čteš
růžová s jemným třpytem
Dream Scene
opalizující alabastr
Cold Foam
chladná perleťová bílá
Blue Diamond
chromová modř
Slopeside
chromová růžová
Champagne in Bed
holografická šampaňská růžová
Invisible Crown
jemně průsvitná růžová
Magnolia Haze
průsvitná růžová magnólie
Room Service
průsvitná krémová písková
Macaroon at Noon
pudrová růžová
Strawberry Milk
mléčně růžová
Berry Nude
nude růžová s nádechem borůvek
Elderberry
tmavá bezinková červená
Naughty List
hluboká vínová červená
Guarded Jewel
tmavě vínový krém
Dirty Chai
kořeněná neutrální hnědá
Oud Mood
hořká čokoláda
Midnight Mocha
tmavá espresso hnědá
Off the Record
pastelová mauve
Fig Jam
tlumená fíková fialová
Cashmere
hřejivá tlumená švestková
Cloud Nine
pastelová pudrová modř
Frostbitten
ledová modř
Hot Spring
bazénová modrá
Mezi odstíny se liší jenom pigment — postup, krytí i výdrž máš u všech stejné, a vrstvit můžeš i dvě barvy přes sebe. Lampu nepotřebuješ ani u jednoho z nich, všechny schnou na vzduchu.
Jak Candy Floss nanést
- Začni na čistých suchých nehtech, bez zbytků laku a bez mastnoty. Nanes tenkou rovnoměrnou vrstvu podkladového laku — Londontown k tomu má Nail Hardener and Base Coat.
- Nanes první tenkou vrstvu a před nanesením lahvičku jemně převal v dlaních, ať se třpytky rozptýlí. Netřep s ní — vzniknou bublinky.
- Každou vrstvu nech asi 60 sekund zavadnout, než přidáš další. Lak se za tu dobu sám srovná a tahy štětcem zmizí.
- Zavři manikúru vrchním lakem, třeba High Gloss Top Coat. Odlakuješ ji pak běžným odlakovačem — Londontown má vlastní Strengthening Lacquer Remover bez acetonu.
Lakur schne na vzduchu. Vysoký lesk a delší výdrž jsou věcí formule a vrchního laku, ne vytvrzování — do lampy tenhle lak nepatří a odlakuje se jako každý klasický lak.
Co lidi u Candy Floss nejvíc zajímá
Ne. Candy Floss je klasický lak — zaschne na vzduchu a sundáš ho běžným odlakovačem. Gelový dojem, o kterém se u řady mluví, je o lesku a výdrži, ne o vytvrzování.
Hůř než krémový, to platí u všech třpytek. Nejlépe funguje přiložit na nehet na pár vteřin tampon napuštěný odlakovačem a pak ho stáhnout jedním tahem. Podkladový lak pod Candy Floss odlakování usnadní.
Ne, jsou drobné a rozptýlené v růžovém základu. Na nehtu nevytváří hrubý povrch a po vrchním laku je manikúra hladká.
Jednu až dvě, podle toho, jak sytou barvu chceš. Mezi vrstvami nech laku asi 60 sekund. U světlých krémových odstínů je druhá vrstva skoro vždycky potřeba, u tmavých často stačí jedna.
Formule je 21+ free — Londontown do ní nedává formaldehyd, toluen, ftaláty, kafr, xylen, ethyltosylamid, TPHP ani bisfenol A. Že by ji testoval speciálně na těhotných nebo kojících ženách, ale neuvádí. Lakuj v místnosti, kde jde vyvětrat, a pokud máš pochybnosti, probereš to nejlépe se svým lékařem.
Drž lahvičku pevně zavřenou, mimo přímé slunce a zdroje tepla. Doba použitelnosti po otevření je vyznačená symbolem otevřeného kelímku přímo na obalu. Skladuj mimo dosah dětí.
Co se k Candy Floss hodí
Nail Hardener and Base Coat
Zpevňující podkladový lak. Vyrovná nehet, dá barvě čemu se držet a zabrání tomu, aby se sytý pigment do ploténky zakousl.
Nourishing Cuticle Oil
Výživný olej na nehtovou kůžičku. Denní péče, která drží okolí nehtu v kondici mezi lakováním.
Strengthening Lacquer Remover
Odlakovač bez acetonu, který nehet při odlakování zároveň ošetřuje. Sundá i sytě pigmentované odstíny.
Užitečné tipy, jak na dokonalou manikúru doma, najdeš v našich článcích.
INCI
Butyl Acetate, Ethyl Acetate, Nitrocellulose, Adipic Acid/Neopentyl Glycol/Trimellitic Anhydride Copolymer, Acetyl Tributyl Citrate, Isopropyl Alcohol, Stearalkonium Bentonite, Acrylates Copolymer, Styrene/Acrylates Copolymer, N-Butyl Alcohol, Silica, Benzophenone-1, Trimethylpentanediyl Dibenzoate, Colophonium, Aqua, Propylene Glycol, Alcohol Denat., Biotin, Brassica Campestris (Rapeseed) Seed Oil, Calcium Pantothenate, Ferrous Gluconate, Oenothera (Evening Primrose) Biennis Oil, Tocopheryl (Vitamin E) Acetate, Cucumis Sativus (Cucumber) Fruit Extract, Allium Sativum (Garlic) Bulb Extract, Carthamus Tinctorius (Safflower) Seed Oil, Chamomilla Recutita (Chamomile) Flower Extract, Retinyl Palmitate (Vitamin A), Hydrolyzed Corn Protein, Hydrolyzed Soy Protein, Hydrolyzed Wheat Protein, Phenoxyethanol
Složení je specifické pro Candy Floss — základ formule je u všech odstínů Lakur stejný, liší se pigmenty.
| Výrobní společnost | Londontown |
|---|---|
| Adresa | 260 Madison Ave, 8th Floor New York, NY 10016 |
| info@londontownusa.com |
















