Jaký je rozdíl mezi UV a LED lampou?

Pokud se zajímáte o kvalitní péči o své nehty, už jste nejspíše dospěli k názoru, že nejlepší manikúru si můžete dopřát jen prostřednictvím uv či led gelů na nehty. Ty se neobejdou bez zapékání speciální lampou. V případě, že si pořídíte startovací sadu, nemusíte nic řešit. Najdete v ní totiž vše potřebné. Pokud se ovšem poohlížíte po samotné lampě, mohli jste narazit na dva typy lamp. Konkrétně jde o UV a LED lampy. Jaký je mezi nimi rozdíl? Právě na tuto otázku si v dnešním článku odpovíme. 

Jaký je tedy rozdíl mezi UV a LED lampou?

Do přílišných technických detailů asi není potřeba zabíhat. Postačí říct, že hlavním rozdílem je u těchto lamp rozdílná technologie záření. Jak UV, tak LED lampa vyzařuje UV světlo. Zatímco UV lampa ovšem vyzařuje poměrně široké spektrum světla, záření z LED lampy je užší. LED lampa díky tomu produkuje větší množství paprsků, které jsou k zapečení LED laků na nehty potřebné. Můžeme tedy říci, že tyto lampy jsou oproti UV lampám efektivnější. Tolik k technickým detailům. Dále můžeme říct, že: 

  • LED lampy vydrží déle než UV lampy. Jejich zdroje světla jsou totiž odolnější. 
  • LED lampy na druhou strany obvykle stojí o něco více. 
  • LED lampy zapékají gel laky rychleji.
  • Ne každý gel lak je vhodný pro LED lampu. (Led gely Green Flash si samozřejmě s Led lampou rozumí skvěle.)

MANUCIRIST GREEN FLASH SET s LED lampou.

Jak bezpečné jsou lampy na nehty? 

Už jen samotný pojem UV lampa zní tak trochu nebezpečně. Jak je to ale ve skutečnosti a možnými zdravotními riziky? Asi nemusíme připomínat, že dívat se přímo do paprsků UV lampy není úplně vhodné. Ostatně přesně proto jsou lampy konstruované tak, aby při zapékání vyzařovaly světlo jen směrem dolů k nehtům. 

Existovaly ale určité obavy, podle kterých by UV světlo mohlo mít nepříznivé dopady i na samotnou kůži, se kterou nevyhnutelně přichází do styku. Četné výzkumy ukázaly, že možné riziko, kterým svou kůži vystavujete, je skutečně zanedbatelné. V případě, že ovšem chcete mít jistotu, sáhněte po LED lampě, která vyzařuje jiné světelné spektrum.